Etusivu > Kilpailut > Tulokset 2014

Tulokset 2014

Väinö Laurinvaaran 100-vuotismuistopurjehdus Zoom8  28.6.

1.   Josif Zon
2.   Santeri Puhakka
3.   Martta Sinettä

Väinö Laurinvaaran 100-vuotismuistopurjehdus LYS  29.6.

1.   Miss Bluebell    Iku Merikalla
2.   Maruzella         Timo Kemppainen
3.   Matilda             Mikko Sipola
4.   Diamante         Hannu Suomela
5.   Artista             Ismo Väisänen

Refanutan Regatta  Optimisti  Kadettisarja  19.7.

1.   Kasper Kelloniemi
2.   Helmi Inget
3.   Luka Kotilainen
4.   Henrik Ollila
5.   Joona Ollila

Vuosipäiväpurjehdus Zoom8  2.8.

1.   Josif Zon
2.   Santeri Puhakka
3.   Igor Illarionov

Vuosipäiväpurjehdus LYS  3.8.

1.   Miss Bluebell    Iku Merikalla
2.   Artista             Ismo Väisänen
3.   Matilda            Markus Lehto
4.   Maruzella         Timo Kemppainen

Keskiviikkokilpailu LYS sarja

1.   Maruzella        Timo Kemppainen
2.   Miss Bluebell   Iku Merikalla
3.   Artista            Ismo Väisänen
4.   Diamante        Hannu Suomela
5.   Matilda           Janne Törmälä

Mailikilpailu

1.   Carelia            
Marja-Liisa & Tuomo Mainio            
1418
2.   Ixora              
Timo Jortama                                  
1250
3.   Kellu              
Marko Mikkonen                                
974
4.   Blue Lady        
Jukka Pekuri & Irene Merikalla          
704
5.   Jade              
Teuvo Nurkkala                                
380
6.   Miss Bluebell    
Mattiveikko Salo & Iku Merikalla        
326
7.   Alida              
Matti Kaila                                        
270
8.   Marilyn            
Henry Boren                                    
245
9.   Diamante        
Hannu Suomela                                
230
10.  Olga              
Reima Kiuru                                    
225
11.  Shaman          
Jonni Lalli                                        
210
12.  La Primavera  
Sauli Honkala                                  
207
13.  Merianna        
Risto Kärnä                                      
170
14.  Artista            
Ismo Väisänen                                
166
15.  Katarina          
Kari Isola                                        
150
16.  Xenia              
Kalervo Aittola                                  
103

 

 

 

         

 

Raahen Purjehdusseura ry