Etusivu > Kilpailut > Tulokset 2009

Tulokset 2009


Matkapurjehdukset


Matti Tolonen       Aegeus             925 mpk

Mauri Lankila       Tuuli                 607,8

Jorma Piippo        Tayana              412

Seppo Harju         Suvella              360

Sauli Honkala       La Primavera      318

Jorma Kaisto        Mymlan II          273

Henry Boren         Marilyn              250

Mikko Kultala        Blues                248

Hannu Suomela     Diamante          245

Kalervo Aittola      Xenia                155

Vesa Vaihoja        Blondie              153,7

Mattiveikko Salo    Frida                   80

Markku Lindberg    Bacchus               57,8

Timo Kemppainen  Maruzella             57


Keskiviikkokilpailut

7 kilpailua - 7 osanottajaa


1  Mymlan II   Jorma Kaisto         30,1   7 kilpailua

2  Diamante   Hannu Suomela     30,4   6 k

3  Suvella      Seppo Harju          36,4   4 k

4  Maruzella   Timo Kemppainen  45,0   4 k

5  Blues         Mikko Kultala        46,4   5 k

6  Tanya        Jorma Piippo         63,7   2 k

6  Daisy         Matti Pekuri          63,7   2 k 


Refanutan Regatta kevytveneet, yhteensä 3 lähtöä 24.8.2009


Optimistijolla

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                          sija/pist.   sija/pist.     sija/pist.    pisteet  

1.    Satu Sipola        1/1         1/1           1/1          3

2.    Marika Sipola      2/2         2/2          2/2           6

3.    V-V Veikkolainen 3/3         3/3          3/3           9

4.    Tuuli Kaisto        DNS/5     DNS/5       4/4         14


Zoom8

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                        sija/pist.    sija/pist.     sija/pist.     pisteet

1. Mikko Sipola         1/1          1/1          1/1           3

2. Tapio Kemppainen 2/2          2/2          DNS/3        7



Vuosipäiväpurjehdus kevytveneet, yhteensä 3 lähtöä 8.8.2009


Optimistijolla

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                          sija/pist.   sija/pist.     sija/pist.    pisteet  

1.    Satu Sipola        2/2         1/1           2/2          5

1.    Veeti Väisänen   1/1 +1     2/2           1/1          5

3.    Marika Sipola      3/3         3/3          3/3           9

4.    Tuuli Kaisto        5/5         4/4          4/4           13

5.    Eevi Mattila        4/4         5/5          5/5           14


Zoom8

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                        sija/pist.    sija/pist.     sija/pist.     pisteet

1. Tapio Kemppainen  2/2          1/1          2/2          5

2. Niilo Merikalla        3/3           2/2          1/1          6

       3. Antti Knuutinen     1/1           3/3           3/3         7
      4. Aleksi Knuutinen    4/4           4/4         DNS/5       13


E-jolla

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                        sija/pist.    sija/pist.     sija/pist.     pisteet

1. Susanna Brusi       1/1          1/1          1/1           3

2. Mikko Sipola         2/2           2/2          2/2          6


Pekanpäiväpurjehdus köliveneet LYS

1.8.2009


  • 1.  Matilda                                                                 
  • Esko Sipola, Mikko Sipola, Iku Merikalla               
  • LYS 1,05     p.aika  2:44:00     l.aika   2:52:12                     
  • 2.  Daisy                                                                  
  • Matti Pekuri, Ilpo Nenonen                                              
  • LYS 1,04     p.aika  2:51:00     l.aika   2:57:50                     
  • 3. Suvella                                                             
  • Seppo Harju, Jari Harju, Meeri Harju                                 
  • LYS 1,06     p.aika  2:53:00     l.aika   3:03:23                     
  • 4.  Maruzella                                                            
  • Timo Kemppainen, Ismo Väisänen                                    
  • LYS 1,04     p.aika  2:57:00     l.aika   3:04:05                     
  • 5.  Tayana                                                              
  • Jorma Piippo                                                                
  • LYS 0,98     p.aika  3:12:00     l.aika   3:08:10                     
  • DNF Wellis                                                               
  • Jukka Pekuri, Esa Pekuri, Suvi Pekuri                                  
  • DNF Frida                                                        
  • Mattiveikko Salo, Niilo Merikalla                          


Pekanpäiväpurjehdus kevytveneet, yhteensä 3 lähtöä 27.6.2009

Optimistijollat, 2 kierrosta

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                          sija/pist.   sija/pist.     sija/pist.    pisteet  

1.    Satu Sipola        1/1         1/1           1/1          3

2.    Ville Veikkolainen 2/2         3/3          3/3           8

3.    Marika Sipola      3/3         2/2          4/4           9

4.    Veeti Väisänen   DNF/5      DNS/5      2/2           12

 

Zoom8, 3 kierrosta

Sija Nimi             1.lähtö      2.lähtö       3.lähtö      Yhteensä

                        sija/pist.    sija/pist.     sija/pist.     pisteet <

1.  Mikko Sipola       1/1           2/2           1/1          4

2. Tapio Kemppainen2/2           1/1           2/2          5

       3.  Pekka Plosila       3/3           DNF/4       DNS/4      11


Keskiviikkopurjehdus 10.6.2009

vene

lys

P:aika

L:aika


Blues                 1

1,02

1:37:35

1:39:32

Maruzella          2

1,04

1:36:00

1:39:50

Diamante           3

1,09

1:32:00

1:40:17

Daisy                 4

1,07

1:34:00

1:40:35

Mymlan2           5

1,08

1:35:00

1:42:36


Raahen Purjehdusseura ry